Logowanie
Witamy na stronie Bractwa Kurkowego w Poniecu
Strzelanie Niepodległościowe PDF Drukuj Email
 

Bractwo Kurkowe w Poniecu wzięło udział, wspólnie z innymi organizacjami, w gminnych obchodach Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2011 r. Bracia uczestniczyli we mszy i przemarszu przez miasto w czasie którego złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą rozstrzelanych na rynku.
W godzinach popołudniowych w Rokosowie odbyło się Strzelanie Niepodległościowe z broni pneumatycznej. Zawody rozegrano w kilku konkurencjach. W strzelaniu do Tarczy Niepodległościowej zwyciężył Dariusz Kędziora, II miejsce zajął Janusz Grześkowiak, a III miejsce Filip Kędziora. Do tarczy Brackiej najlepiej strzelał Jakub Kędziora przed Jackiem Gilewskim ( II miejsce) i Tomaszem Radzimskim ( III miejsce). Szablę ufundowaną przez wiceprezesa Bractwa Jerzego Szwarczyńskiego zdobył Jacek Radzimski. Uczestnicy zmagali się również w strzelaniu do Kura. Jego strącenia dokonał Bartosz Hoffmann, II miejsce zajął Maciej Hoffamnn, a III – Janusz Grześkowiak. W strzelaniu dla pań najlepsza była Hanna Grześkowiak przed Stanisławą Kędziorą i Lilią Przygodą. Swoje strzelanie miały również dzieci, które za udział otrzymały przybory szkolne. Były to: Maja Radzimska, Julia Grześkowiak, Krzysztof Zygmanowski, Marcin Zygmanowski. Po wręczeniu nagród odbyła się biesiada i zabawa, w której uczestniczyli bracia, ich rodziny oraz goście.

 
7 maja 2011 r. strzelanie królewskie PDF Drukuj Email
7 maja 2011 Bractwo Kurkowe w Poniecu odbyło doroczne strzelanie królewskie. Jest to drugie już strzelanie królewskie w historii odrodzonego Bractwa, ale pierwsze zorganizowane z oprawą nawiązującą do tradycji przedwojennych.
 
Pochód braci i gości, wśród których były władze gminy Poniec - burmistrz Jacek Widyński, przewodniczący rady Miejskiej Jerzy Kusz, strażacy oraz bracia z zaprzyjaźnionego bractwa z Jutrosina przeszedł przez miasto na czele z orkiestrą. Najpierw pochód udał się po dotychczasowego króla – Jana Łukasika, a następnie do kościoła na mszę św. w czasie której nastąpiło poświęcenie insygniów królewskich. W czasie przemarszu bracia złożyli wiązankę w miejscu straceń 1939 r. na ponieckim rynku. Po mszy, bracia i goście udali się na śniadanie do restauracji „Kryształowa”. W trakcie śniadania brat Fabian Małecki z Bractwa Kurkowego w Jutrosinie został odznaczony medalem ponieckiego bractwa za współpracę między obydwoma organizacjami.
Więcej…
 
8 kwietnia 2011 r. zebranie walne PDF Drukuj Email
W piątek 8 kwietnia 2011 r. odbyło się roczne walne zebranie sprawozdawcze Bractwa Kurkowego w Poniecu. W zebraniu uczestniczyło 22 członków. W imieniu zarządu sprawozdanie z działalności Bractwa za okres od chwili powstania 13 listopada 2009 r. złożył sekretarz Bractwa Grzegorz Wojciechowski. Zebrani jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium. Prezes Michał Mikołajczyk przedstawił plan działań na okres najbliższego roku sprawozdawczego, tj. do kwietnia 2012 r. Podstawowym zadaniem jest budowa strzelnicy przy drodze w kierunku Sowin. Planuje się także odbycie następujących imprez: strzelania królewskiego w maju 2011 r., strzelania żniwnego we wrześniu 2011, w czasie którego nastąpi nadanie sztandaru i strzelanie niepodległościowe w dn. 11 listopada 2011 r. Bractwo weźmie udział w imprezach organizowanych przez inne organizacje strzeleckie. Włączy się także w uroczystości gminne, takie jak np. obchody świąt narodowych. Nad planem zamierzeń wywiązała się ożywiona dyskusja, która dotyczyła głównie szczegółów budowy strzelnicy. Bracia na rzecz budowy tego obiektu zadeklarowali pomoc finansową i rzeczową.
 
Władze bractwa PDF Drukuj Email

Zarząd Bractwa
Prezes - Dariusz Kędziora
Wiceprezes €“ Jerzy Szwarczyński
Wiceprezes  Paweł Sierakowski
Sekretarz  Grzegorz Wojciechowski
Skarbnik Jan Łukasik
Strzelmistrz €“ Leszek Andrzejak
Komendant €“ Krzysztof Boguszyński
Członek Zarządu €“ Marek Konieczny
Członek Zarządu €“ Grzegorz Pazdaj

Członek Zarządu - Piotr Kuropka

Komisja Rewizyjna

Kazimierz Musielak€“ przewodniczący
Krzysztof Nowicki €“ członek
 Zbigniew Klimasz€“ członek

Sąd Honorowy

Henryk Andrzejewski€“ przewodniczący
Maciej Pawlak  członek

Jakub Kędziora€“ członek

 
Lista członków PDF Drukuj Email
 1. Andrzejak Leszek
 2. Andrzejewski Henryk
 3. Boguszyński Jakub
 4. Boguszyński Krzysztof
 5. Dziubałka Andrzej
 6. Glonek Jarosław
 7. Gilewski Jacek
 8. Giera Piotr
 9. Kędziora Dariusz
 10. Kędziora Filip
 11. Kędziora Jakub
 12. Klimasz Mikołaj - kadet
 13. Klimasz Zbigniew
 14. Kosik Włodzimierz
 15. Kozanecki Przemysław
 16. Konieczny Jakub - kadet
 17. Konieczny Marek
 18. Kuropka Maksymilian - kadet
 19. Kuropka Piotr
 20. Kuropka Stefania
 21. Łukasik Jan
 22. Malczyk Marek
 23. Matuszewski Stanisław- kadet
 24. Matyla Anna
 25. Matyla Franciszek - kadet 
 26. Matyla Tomasz
 27. Mikołajczyk Michał
 28. Morchel Maciej
 29. Musielak Kazimierz
 30. Nowaczyk Marek
 31. Nowicki Krzysztof
 32. Pawlak Maciej
 33. Pazdaj Grzegorz
 34. Piskorski Zbigniew
 35. Sierakowski Paweł
 36. Szwarczyński Jerzy
 37. Wojciechowski Grzegorz
 38. Wojtkowiak Michał 
 39. Wolanin Andrzej
 
<< pierwsza < poprzednia 11 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 11

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości