Logowanie
Witamy na stronie Bractwa Kurkowego w Poniecu
Strzelanie Niepodległościowe PDF Drukuj Email
Strzelanie Niepodległościowe

Bractwo Kurkowe w Poniecu wzięło udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Wzorem ubiegłych lat zorganizowało także zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla uczczenia rocznicy odbudowy Państwa Polskiego. Odbyły się one w Rokosowie. Oprócz braci wzięli w nich udział członkowie rodzin i sympatycy. Rozegrano kilka konkurencji. W strzelaniu do Tarczy Niepodległościowej zwyciężył Jacek Radzimski. Drugie miejsce zajął Leszek Radzimski, a trzecie Dariusz Kędziora. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się strzelanie o szablę ufundowaną przez wiceprezesa Bractwa, Jerzego Szwarczyńskiego. Jej zdobywcą okazał się Dariusz Kędziora. Drugie miejsce zajął Filip Kędziora, a trzecie Marek Konieczny. W strzelaniu do Tarczy Króla Żniwnego 2012, Jarosława Glonka, zwyciężył Jacek Gilewski przed Filipem Kędziorą i Leszkiem Radzimskim. Własne strzelanie miały również panie. Zwyciężyła Stanisława Kędziora, druga była Elwira Glonek, a trzecia Alina Szwarczyńska. Niezwykle emocjonujące było strzelanie do kura. Strącił go Jarosław Glonek. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajął Tomasz Radzimski, a trzecie Elwira Glonek. W strzelaniu dla dzieci zwyciężyła Julia Grześkowiak, a drugie miejsce zajęła Maja Radzimska.
Tegoroczne Strzelanie Niepodległościowe rozpoczęło roczny okres rywalizacji o tytuł Najlepszego Strzelca Bractwa Kurkowego w Poniecu według nowego regulaminu. Jego wyniki zostaną ogłoszone w Dniu Święta Niepodległości w 2013 r.

 
Strzelanie Żniwne PDF Drukuj Email
Strzelanie żniwne

W dniu 15 września 2012 r. Bractwo Kurkowe w Poniecu zorganizowało tradycyjne strzelanie żniwne. Program obejmował strzelanie o godność Króla Żniwnego 2012, strzelanie o Tarczę Ustępującego Króla Żniwnego 2011 oraz strzelania do tarcz sponsorowanych przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Kusza, Firmę Akord Macieja Pawlaka, o Ryngraf Przechodni Ścibora Ponieckiego i Młodzieżowego MIstrza Bractwa. Zorganizowano odrębne strzelania dla pań i dzieci. Odbyło się również tradycyjne strzelanie do kura.
Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Oprócz ponieckich braci przybyli członkowie bractw z Jarocina, Jutrosina, Rydzyny, Krobi, Mieszkowa, Rawicza, Włoszakowic i osoby niezrzeszone. Zawody zakończyły się około godziny 18.00 ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród.
Królem Żniwnym 2012 został Jarosław Glonek.
W skład świty królewskiej weszli:
I marszałek – Adam Przygoda (2 miejsce).
II marszałek – Krzysztof Nowicki (3 miejsce)
I rycerz – Grzegorz Pazdaj ( 4 miejsce)
II rycerz – Grzegorz Wojciechowski ( 5 miejsce)
I giermek – Jacek Gilewski ( 6 miejsce)
II giermek – Jerzy Szwarczyński ( 7 miejsce ).
Wyniki kolejnych strzelań:
Tarcza Ustępującego Króla Żniwnego 2011 Jana Łukasika
1. Roman Gauza – Bractwo Kurkowe w Jarocinie
2. Bartosz Kowalewicz – Bractwo Kurkowe w Rawiczu
3. Włodzimierz Jurkowski – Bractwo Kurkowe w Krobi
Ryngraf Ścibora Ponieckiego
1. Bartosz Kowalewicz – Bractwo Kurkowe w Rawiczu
2. Andrzej Jurkowski – Bractwo Kurkowe w Krobi
3. Jarosław Glonek – Bractwo Kurkowe w Poniecu
Tarcza Przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu
1. Szczepan Karkosz – Bractwo Kurkowe w Rawiczu
2. Bartosz Kowalewicz – Bractwo Kurkowe w Rawiczu
3. Andrzej Jurkowski – Bractwo Kurkowe w Krobi
Tarcza Firmy „Akord” Macieja Pawlaka
1. Andrzej Kuźma – Bractwo Kurkowe w Rydzynie
2. Jarosław Glonek – Bractwo Kurkowe w Poniecu
3. Witold Jankowiak – Bractwo Kurkowe w Krobi
Tytuł Młodzieżowego Mistrza Bractwa
1. Jakub Kędziora
2. Jakub Boguszyński
3. Filip Kedziora
Tarcza dla Pań
1. Michalina Szwarczyńska
2. Maria Mitschke – Bractwo Kurkowe w Mieszkowie
3. Stanisława Kędziora
Strzelanie do Tarczy Dziecięcej
1. Adam Sierakowski
Strzelanie do Kura
1. Roman Gauza – Bractwo Kurkowe w Jarocinie
2. Paweł Sierakowski – Bractwo Kurkowe w Poniecu
3. Maria Mitschke – Bractwo Kurkowe w Mieszkowie

 
XVII Europejskie Spotkanie Historycznych Strzelców PDF Drukuj Email
XVII Europejskie Spotkanie Historycznych Strzelców – Tuchola 2012 r.


Delegacja Bractwa Kurkowego w Poniecu, w składzie 8 osób, wzięła udział w XVII Europejskim Spotkaniu Historycznych Strzelców, które odbyło się w Tucholi, w dniach 24 – 26 sierpnia 2012 r. Program tej imprezy był bardzo bogaty. Głównym punktem programu było strzelania o tytuł „Europejskiego Króla Strzelców i Króla Młodzieżowego”. Udział w nich wzięli – Król Bractwa Kurkowego w Poniecu – Maciej Pawlak i młodzieżowy mistrz (książę Bractwa) Filip Kędziora. Ponadto odbyły się liczne strzelania towarzyszące, dostępne dla wszystkich chętnych. Spotkanie posiadało bogatą oprawę imprez towarzyszących. Codziennie, w wielkim namiocie, miały miejsce koncerty. Wśród wykonawców był znany zespół Golec uOrkiestra. Odbył się również koncert inauguracyjny Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców pt. „Las Was powita a ludzie ugoszczą”, a na zakończenie koncert pt. „Żegnamy – zapraszamy”. Wielki Bal Strzelecki pt. „Rytmy i tańce Europy”, który miał miejsce w sobotę towarzyszył proklamacji nowego Króla Europejskiego, którym został przedstawiciel Holandii. Imponujący przebieg miała wielka parada uczestników spotkania, która przeszła przez miasto Tuchola i trwała około 3 godzin. Udział w niej wzięli uczestnicy spotkania wśród których oprócz bractwa z całej Polski były organizacje strzeleckie z takich krajów jak: Austria, Belgia, Czechy, Chorwacja, Francja, Holandia, Niemcy, Szwecja, Ukraina .

 
Strzelanie Królewskie PDF Drukuj Email
            W dniu 2 czerwca 2012 r. Bractwo Kurkowe w Poniecu zorganizowało doroczne strzelanie królewskie.     Uroczystość rozpoczęła się przemarszem przez miasto, w czasie którego złożono wiązankę pod miejscem straceń z 1939 r.  Następnie uczestnicy uroczystości udali się mszę świętą. Tutaj zostały poświęcone nowe insygnia przeznaczone dla zwycięzcy w kategorii strzelania dla młodzieży, tzw. łańcuch książęcy. Po mszy bracia i goście przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali na strzelnicę gdzie na wszystkich czekał posiłek.

            Około godziny 14.00 rozpoczęły się strzelania w kilku kategoriach. Wszystkie, z wyjątkiem strzelania o tytuł Króla Kurkowego, były dostępne dla wszystkich chętnych. Oprócz braci kurkowych z Ponieca brali w nich udział bracia z Krobi, Rydzyny, Włoszakowic i osoby niezrzeszone. Zawody trwały około czterech godzin. Po ich zakończeniu odbyła się dekoracja zwycięzców i zabawa, w której uczestniczyli bracia z rodzinami oraz wszyscy chętni.

Wyniki tegorocznego strzelania królewskiego są następujące:

Królem  Kurkowym 2012 został Maciej Pawlak.

W skład świty królewskiej weszli zdobywcy kolejnych miejsc:

Pierwszy Marszałek – Piotr Giera ( 2 miejsce)

Drugi Marszałek – Jacek Gilewski ( 3 miejsce)

Pierwszy Rycerz – Dariusz Kędziora (4 miejsce)

Drugi Rycerz – Grzegorz Wojciechowski ( 5 miejsce)

Pierwszy Giermek – Andrzej Dziubałka ( 6 miejsce)

Drugi Giermek – Marek Nowaczyk ( 7 miejsce) 

Tytuł Księcia Bractwa, czyli młodzieżowego mistrza 2012 zdobył Filip Kędziora.

2 miejsce zdobył Jakub Kędziora, a 3 miejsce Jakub Boguszyński.

Wyniki strzelań do tarcz sponsorowanych:

Tarcza Prezesa Bractwa Michała Mikołajczyka:

1. Filip Kędziora

2. Jerzy Mierzyński – Bractwo Kurkowe Włoszakowice

3. Andrzej Kuźma – Bractwo Kurkowe Rydzyna

Tarcza Burmistrza Ponieca:

1. Michalina Szwarczyńska

2. Mateusz Głowacz – Bractwo Kurkowe Rydzyna

3. Zbigniew Piskorski

Tarcza Bracka

1. Krzysztof Nowicki

2. Filip Kędziora

3. Jacek Gilewski

Tarcza ustępującego Króla 2011 Krzysztofa Nowickiego

1. Mateusz Głowacz – Bractwo Kurkowe Rydzyna

2. Jacek Gilewski

3. Jerzy Mierzyński – Bractwo Kurkowe Włoszakowice

Tarcza Pierwszej Damy

1. Aneta Giera

2. Michalina Szwarczyńska

3. Stanisława Kędziora

Tarcza Dziecięca

1. Ada Kuropka

2. Norbert Klak

3. Natalia Nowakowska

Wiele emocji jak zwykle towarzyszyło strzelaniu do Kura. Osobą, której udało się go strącić jest Kinga Wójcikowska. Drugie miejsce zajął Jarosław Kuropka, a trzecie Olga Wojciechowska.

 

 

 

 

 
Zebranie walne 16 marca 2012 r. PDF Drukuj Email
Zebranie walne Bractwa Kurkowego

16 marca 2012 r. odbyło się roczne walne zebranie sprawozdawcze Bractwa Kurkowego w Poniecu. Bracia wysłuchali sprawozdania z działalności Zarządu Bractwa za okres od poprzedniego walnego zebrania w kwietniu ubiegłego roku i udzielili mu absolutorium. W ubiegłym roku Bractwo zorganizowało trzy strzelania – królewskie, o tytuł króla żniwnego i niepodległościowe. Strzelanie żniwne połączono z uroczystością poświęcenia sztandaru, która odbyła się 3 września 2011 r. Ponieccy bracia kurkowi uczestniczyli również w imprezach organizowanych przez inne bractwa. W lutym tego roku odbyła się bracka zabawa karnawałowa. Rozpoczęła się budowa strzelnicy przy drodze Poniec – Sowiny. W chwili obecnej wykonano już prace ziemne polegające na usypaniu wałów i przystąpiono do budowy budynku strzelnicy. Planuje się zorganizowanie pierwszych zawodów strzeleckich w nowym obiekcie już w tym roku.
Podczas zebrania przysięgę bracką złożył Tomasz Radzimski. Jako młodociany członek, czyli kadet, w szeregi Bractwa został przyjęty Jakub Boguszyński. Tym samym ilość członków Bractwa Kurkowego wzrosła do 37 osób.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości